Co ma wspólnego Breaking Bad jeden z najlepszych seriali wszechczasów z Westworld?

Co ma wspólnego Breaking Bad jeden z najlepszych seriali wszechczasów z Westworld?

HBO wraz z ostatnim odcinkiem Gry o tron wydało pierwszy zwiastun trzeciego sezonu Westworld 3. W głównej roli obok już znanych postaci zobaczymy wielokrotnego laureata Emmy, fantastycznego Aarona Paula. HBO podgrzewając atmosferę wokół serialu, zdecydowało się jeszcze nie ujawniać daty premiery. Spekuluje się, że będzie to początek 2020.


Westworld to serial zdecydowanie wybijający się ponad wszelkie stereotypy dotyczące science-fiction produkcji. Pierwszy sezon to był jak błysk z jasnego telewizyjnego nieba. Przez pierwsze kilka odcinków nie mogłam uwierzyć, że serial jest tak dobry! Genialnie zagrany, świetnie rozbudowane wątki poszczególnych postaci, zapierająca dech scenografia i świetna reżyseria, gdzie nie ma miejsca na akcje w stylu „zabili go i uciekł”. Główną jednak zaletą był świetnie napisany scenariusz (państwo Nolan, kłaniam się nisko!), tak zaskakujący i wciągający, ze nawet perspektywa 5 godzinnego snu w środku tygodnia, nie robiła na mnie wrażenia. Poza tym względem drugi sezon trochę zawiódł. Nie do końca jasne sytuacje czy motywacje bohaterów sprawiły, że akcja się rozłaziła i już nie była tak wiarygodna, mizantropijna i hipnotyzująca.


Drugi sezon kończy się ucieczką Dolores (Evan Rachel Wood) z Bernardem (Jeffrey Wright) z Westworldu. Naturalnie więc trzeci sezon odgrywa się poza parkiem i atmosfera traileru przypomina skrzyżowanie Mrocznego Rycerza, Drive i Jetsonów. Dla mnie bomba!

Pierwszy ze zwiastunów nowej serii skoncentrowany jest wokół nowego bohatera (Aaron Paul) popadającego w nihilizm i beznadzieję złodzieja, który na swojej drodze w nocy spotyka zranioną (dosłownie) kobietę i zaproponuje jej pomoc. Normalnie w tej sytuacji moglibyśmy spodziewać się ognistego romansu zakończonego odnalezieniem się dwóch bratnich dusz i tzw. sprowadzenia na dobra drogę. Ale Ci, którzy widzieli poprzednie odcinki wiedzą, że najpewniej skończy się rozdartym sercem i krwawą masakrą. Otóż kobietą okazuje się Dolores. Mam nadzieję, że twórcy trzeciego sezonu nie odejdą przy tym od ciekawych aspektów filozoficznych dotyczących sztucznej inteligencji, a historia pomimo wielu zwrotów akcji, zachowa spójność i nietuzinkowość. Ale o tym przekonamy się najpewniej za parę dobrych miesięcy.

Anna Gajewska
Anna Gajewska
23. 5. 2019


Podobne artykuły - Co ma wspólnego Breaking Bad jeden z najlepszych seriali wszechczasów z Westworld?

Inne artykuły

Wszystkie artykuły

Strona główna